Tarasy suchedniów

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwa

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Z ich szyku używali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie oraz arystokracja. Tarasy były symbolem luksusu, na ogół otoczone bujną roślinnością, pobudzały do popasu i zadumy na łonie przyrody.  
Taras to szczegół aranżacji domku właściwy dla tych, którzy szukają alternatywy dla balkonu. Dodatkową powierzchnię, jaką dają tarasy, da się wyeksploatować w różnorodny sposób. Nad balkonem mają również tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, przez wzgląd na większą powierzchnię użytkową. 
Rodzaje tarasów
Taras nie musi być dostosowany tylko dla parteru gospodarstwa, z powodzeniem może być także jego zwieńczeniem. Dzisiejsze tarasy pojawiły się jako element ozdobny dachów wieżowców, w wielu przypadkach służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są pewne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Najczęściej tarasy są położone na gruncie, zbudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu albo nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zorganizowany jest nad garażem czy też piwnicą. 
Jakim sposobem trzeba umeblować swój taras?
Zaaranżowanie tarasu z pozoru wydaje się nieskomplikowane. Tarasy służą nam zwłaszcza do odpoczynku na rześkim powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą albo publikacją w ręku. Jeśli takie ma być jego zużycie, jedyne czego nam trzeba to wygodne miejsce do siedzenia a także nieduży stolik. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto byśmy pomyśleli o kupnie większych kompletów wypoczynkowych ze sporym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu z pewnością jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w wypadku złośliwej pogody. Jeśli ma być to nasz schron, musimy go wyposażyć w stylu, który nam pasuje. Niezwykły taras w stylu prowansalskim, to bezsprzecznie postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny a także akcesoria, pastelowe kolory. Prowansja to też zioła, które wolno postawić w fantastycznych donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, nowoczesny styl, podtrzymany w szarościach, beżach i oziębłych błękitach. Normalne drewniane meble a także nienachalne akcesoria np. metalowe koszyki, napełnione kominkowym drzewem. Jednym słowem podmuch surowej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.