Dachówki betonowe cieszyn

Dachówki betonowe alternatywą dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) uzyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego a przy tym pigmentów na bazie tlenków żelaza a także wody. Po dołożeniu podwójnej warstwy akrylowej, uzyskuje się ukończony produkt. Mogą być fascynującą opcją dla dachówek ceramicznych. Ich wytrzymałość jest podobna i wyznacza się ją na około 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być pewni ich wytrzymałości, w końcu wybudowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przeżyły próbę czasu. Dachówki betonowe są także tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – gdy więźba nie jest idealna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą w związku z tym pokryć wcześniejszą niedokładną pracę dekarza. Fabrykacja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe fabrykuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich wytwórczości trzeba powyżej 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są nieco mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są również troszkę bardziej porowate. Obecna technika produkcji sprawia jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z różnych surowców są praktycznie niewidoczne. Jedynie wprawne oko może dojrzeć różnice. 
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka powinna ścierpieć kolejne cykle zamrażania oraz odmrażania, to decyduje w ogromnej mierze o jej „żywotności”. Fabrykanci dachówek betonowych najczęściej dają pewność na 30 lat.  Producenci dachówek betonowych twierdzą, że z biegiem czasu coraz to bardziej się utwardzają. Są niezrażone na pękanie a także niekorzystne warunki atmosferyczne, jak intensywny deszcz oraz srogi ziąb. 
Jednym z modeli dachówek betonowych są dachówki płaskie. Kapitalnie pasują one do nowoczesnych domów. Płaska dachówka lubi łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe w większości wypadków są w ciemnej gamie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednakże wyszukać rodzaje w rustykalnej gamie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe mają również warstwy antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich kolor, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór między dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od majętności portfela oraz indywidualnych upodobań, np. co do większego połysku albo matowości dachówek. Dachówki betonowe gwarantują mocny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.