Odwierty pionowe konstancin jeziorna

Kiedy potrzebne są odwierty pionowe?

Występuje wiele sposobów, dzięki którym da się zrobić nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie unoszony maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu jest stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to potrzebne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma poza tym regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ odwierty pionowe są robione w w znacznym stopniu krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa, że od momentu sklecenia masztu wiertnica samojezdna w okresie dwóch godzin umie za sprawą świdra ślimakowego metodą płuczkową zrealizować odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu lub czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej monumentalności i osprzętu. Mimo takiej wagi łatwo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem wykonywanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być prócz tego wytwarzane wówczas, gdy pojawia się konieczność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezwykle odpowiedzialna profesja.
uchwyt mocowania podmurówki producent


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Radca Prawny Będzin