Odwierty pionowe konstancin jeziorna

Kiedy potrzebne są odwierty pionowe?

Występuje wiele sposobów, dzięki którym da się zrobić nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie unoszony maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu jest stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to potrzebne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma poza tym regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ odwierty pionowe są robione w w znacznym stopniu krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa, że od momentu sklecenia masztu wiertnica samojezdna w okresie dwóch godzin umie za sprawą świdra ślimakowego metodą płuczkową zrealizować odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu lub czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej monumentalności i osprzętu. Mimo takiej wagi łatwo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem wykonywanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być prócz tego wytwarzane wówczas, gdy pojawia się konieczność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezwykle odpowiedzialna profesja.
Silniki Diesla - informacje


Możliwość komentowania jest wyłączona.

bagażniki samochodowe